16.01.23 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

1/16/2023
singleNews

«...росія продовжує недооцінювати силу і рішучість українського народу, і ці останні спроби деморалізувати його знову проваляться», – ідеться у письмовій заяві речника Ради національної безпеки США щодо ракетних обстрілів України 14 січня. Водночас посол США в Україні Бріджит Брінк наголосила, що додаткова безпекова допомога нашій країні продовжує надходити.

«Народ України повинен мати зброю, необхідну для того, щоб дати відсіч. Ми повинні шукати шляхи, як допомогти швидше, а не знаходити причини, щоб зволікати», – заявив глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс.

«Немає політичного, історичного або морального виправдання вбивствам мирних жителів і атакам на інфраструктуру, яка забезпечує виживання населення», – прем'єр-міністр Молдови Наталія Гаврилиця засудила масований ракетний удар рф, під час якого уламки ракети впали на територію Молдови.

Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас наголосила на необхідності притягнути росію до відповідальності і надати Україні більше зброї, зокрема танки і засоби ППО.

Україна може розраховувати на збільшення постачання важкого озброєння від західних країн найближчим часом, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Сполучене Королівство на додачу до танків Challenger 2 направить Україні близько 30 самохідних артилерійських установок калібру 155 мм AS90.

рф

У Європарламенті спрогнозували три сценарії подальшої ситуації на росії: перехід до тоталітаризму, крах путінського режиму та розпад країни.

Майже 8 млн росіян мають борги, за якими не платять, здебільшого це неплатники кредитів, аліментів, штрафів та житлово-комунальних послуг. Кількість боржників 2022 року збільшилась удвічі порівняно з 2021 роком та стала рекордною за останні 15 років.

Кожна 15-та російська родина (майже 4 млн домогосподарств) зігріває будинки і квартири за допомогою печей. За даними росстату, 12 % загальної площі житла на росії не має опалення – ні центрального, ні приватного – котельного забезпечення. У сільській місцевості дровами чи вугіллям обігрівають 27,5 % житлового фонду, у містах – 6,5 %. Найгірша ситуація в туві – на пічному опаленні 90 % домогосподарств, забайкальському краї – 50 %, бурятії – 43 %, єврейській автономної області – 40 %, алтайському краї – 39 %.