Background

Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

12/15/2025
singleNews

Прем'єр-міністр Сполученого Королівства Кір Стармер і президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн обговорили мирний план для України та використання заблокованих російських активів. Сторони погодились, що Європа підтримуватиме Україну задля досягнення справедливого миру.

«Це російська агресивна війна проти України – і проти Європи. І якщо Україна впаде, війна не зупиниться. Так само, як і в 1938 році Судетської області було недостатньо. путін не зупиниться», – канцлер Німеччини Фрідріх Мерц.

«...Мир вже недалеко, ми можемо це бачити», – президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган сказав, що оптимістично налаштований щодо шансів на домовленість, що дозволить зупинити війну росії проти України.

16 грудня  у віртуальному форматі під спільним головуванням Німеччини та Сполученого Королівства відбудеться чергове засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн».

Санкції ЄС щодо білоруського експорту калійних добрив залишаються чинними і питання про їх зняття не обговорюється, заявив МЗС Литви.

Уряд Німеччини оголосив, що має незаперечні докази причетності москви до масштабної кібератаки на систему управління повітряним рухом та кампанії дезінформації, спрямованої на дестабілізацію виборів у країні.

Німеччина відправить додаткові військові підрозділи для зміцнення східного кордону Польщі з білоруссю та росією.

15 грудня в російських регіонах – від Брянської області до Примор'я – пройде «тихий страйк» працівників таксі. Ключові вимоги таксистів – зниження комісії агрегаторів до 10 %, відкриття інформації про пункт призначення в заявках, а також встановлення мінімальної суми замовлення не нижче 150 рублів. За словами співробітників «Яндекс.таксі», їхні заробітки вкрай низькі навіть з урахуванням зростання цін для пасажирів через дорожнечу утримання автомобіля та витрат на пальне.

У новому законопроєкті рф про перевезення дітей індивідуальних підприємців прирівняють до юрособ і стягуватимуть штраф 200 тисяч рублів, а самозайнятих таксистів штрафуватимуть як посадових осіб – на 25–50 тис. руб.

2024 року на росію припадало лише близько 1,8 % світового ринку рослинного м'яса. Рослинне молоко в рф займає близько 1 % від обсягу молочного ринку, тоді як у інших розвинених країн вона сягає 15 %.

У прямому ефірі ключового медіамайданчика кремлівської пропаганди – радіо «комсомольська правда» – прозвучала відвертість про реальне становище російської економіки. Сходознавець і z-політолог севостьянов констатував, що росія виявилася молодшим і вразливим партнером Китаю, який повністю залежить від його інтересів.

У росіян фіксується стрімке збільшення кількості дезертирів із російської армії. Окупанти тікають з позицій через жорстоке поводження командирів та «м'ясні» штурми. російське командування розгорнуло посилені блокпости та патрулі, військова поліція влаштовує рейди у пошуках дезертирів.

Відомий опозиційний журналіст та активіст Спілки поляків Білорусі, лауреат премії імені Андрія Сахарова Анджей Почобут відмовився писати прохання про помилування білоруським диктатором.