Background

26.11.23 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

11/26/2023
singleNews

Вшанування пам'яті жертв Голодомору лідерами та послами європейських країн:

«Сьогодні ми згадуємо мільйони дітей, жінок та чоловіків, які померли від голоду під час геноциду Голодомором. 90 років потому росія знову перетворює їжу на зброю, продовжуючи свою агресію проти України.... Ми продовжуємо стояти поруч із Україною», – заявила президентка Європарламенту Роберта Метсола.

«У пам'ять про мільйони невинних українців, які загинули внаслідок Голодомору 90 років тому, сьогодні і щодня ми стоїмо пліч-о-пліч з Україною», – наголосила посол США в Україні Бріджит Брінк.

«...Сьогодні в Києві я вшанувала жертв Голодомору – мільйонів українців, які загинули внаслідок свідомого масового голоду – геноциду, вчиненого совєтською владою», – повідомила прем’єр Литви Інгріда Шимоніте.

«...Ми повинні перемогти наступників сталіна, щоб уникнути подібних трагедій у майбутньому», – зазначив президент Латвії Едгарс Рінкевичс.

«...Зараз рф вкотре намагається знищити Україну. Жорстока атака (дронів) минулої ночі була ще одним прикладом цього. Але росія знову зазнає невдачі», – заявила посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова.

«Я поклав вінок до меморіалу Голодомору на Михайлівській площі в Києві, щоб вшанувати пам'ять мільйонів українців, які були вбиті голодом під час штучних совєтських голодоморів 90 років тому. Ми пам'ятатимемо їх», – зазначив посол Сполученого Королівства в Україні Мартін Гарріс.

«...У Європі більше не повинно бути місця для геноциду, імперіалізму та диктатури. Німеччина твердо стоїть на боці України», – йдеться у заяві посольства Німеччини в Україні.

«Після ночі, ознаменованої хвилями російських дронів, націлених на Київ, я мав честь взяти участь в офіційній церемонії вшанування пам'яті мільйонів українців, які померли від голоду під час Голодомору, організованого сталіним», – заявив посол Франції Гаель Вейсьєр.

«У Києві всю ніч активно працювала ППО... Дякуємо українським захисникам», – зазначила посол США в Україні Бріджит Брінк щодо атаки російських дронів в ніч проти суботи 25 листопада.

Канада передасть Україні понад 11 тисяч штурмових гвинтівок і понад 9 млн набоїв.

Уряд і парламентська більшість Данії погодили додаткове фінансування для фонду, з якого фінансується підтримка України, на 2,3 мільярда данських крон (308 мільйонів євро) у 2023 році та на 23,5 мільярда крон (3,15 мільярда євро) – на 2025-2027 роки. 

Федеральна рада Німеччини (Бундесрат, верхня палата парламенту) схвалила розпорядження Федерального міністерства внутрішніх справ про продовження тимчасового захисту для біженців з України ще на рік – до березня 2025-го.

Україна отримає грант на 50 мільйонів євро від Німеччини на кредити для бізнесу.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок впевнена, що «Україна посилить ЄС в осяжному майбутньому».

Президент Латвії Едгарс Рінкевичс вважає, що Європейський Союз попри спротив окремих держав-членів зрештою ухвалить усі позитивні для України рішення. Водночас Рінкевичс повідомив, що уряд Латвії за 2023 рік виділив на відбудову Чернігівської області після бойових дій п'ять млн євро та планує виділити стільки ж наступного року. 

Австралія за час повномасштабної війни надала Україні допомогу на майже 1 мільярд австралійських доларів.

За підсумками 8 місяців 2023 року Україна посідає третє місце серед постачальників агропромислової продукції до Європейського Союзу. 

Литва у межах ініціативи «Зерно з України» до кінця року виділить 2 млн євро, а також готова підвищити транзитні спроможності балтійських портів для українського експорту.

Президент Швейцарії Ален Берсе заявив, що його країна підтримує «Формулу миру» Президента України Володимира Зеленського та долучається до ініціативи «Зерно з України» задля гарантування продовольчої безпеки у світі.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) допоможе «Укрзалізниці» модернізувати дільницю (євроколія) від станції Мостиська, що на кордоні з Польщею, до Львова (Скнилів).

рф

Канада та Євросоюз заявили про необхідність «рішучого прогресу» у використанні доходу від заморожених російських активів для фінансування України, – ідеться в спільній заяві за підсумками саміту Канада – ЄС. Водночас наголошено, що Канада та ЄС продовжать запроваджувати широкі санкції та експортні заборони проти рф.

Фінляндія очікує на фінальний зміст нового пакета антиросійських санкцій ЄС і відразу хоче прискорити процедуру конфіскації арени «Гельсінкі» на 15 500 глядачів, якою володіють путінські олігархи гєннадій тімченко та роман ротенберг.

Фінляндія не планує переговорів із рф щодо ситуації на кордоні, де Гельсінкі закрив пункти пропуску у відповідь на зростання міграційного тиску та причетності до нього російських прикордонників.

Президент Латвії Едгарс Рінкевичс та прем'єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте вважають, що антиросійські санкції мають поширюватися на зерно з тимчасово окупованих територій.

Естонія продовжує готуватися до можливого закриття кордону з рф – на пункті перетину в естонському місті Нарва на мосту встановили додаткові загородження.

Молдова приєдналася до семи пакетів санкцій ЄС проти росії, включно з тими, що були запроваджені ще 2014 року: у національному санкційному списку – російські банки, політичні партії, військові підприємства, будівельні компанії, а також фізичні та юридичні особи з ірану, які виробляли комплектування чи постачали бпла для війни проти України. Також санкції запроваджено проти кількох російських бізнесменів з оточення путіна (алішера усманова, олєга дерипаски, аркадія ротенберга, гєннадія тімченка та інші), членів правітєльства (зокрема міністра оборони сєргєя шойгу), колишніх командирів російської армії, які воювали проти України (зокрема сєргєя суровікіна), представників окупаційної влади на тимчасово окупованих рф територіях України.

Через міжнародні санкції щодо авіаційної галузі росія втратила 76 пасажирських літаків, – заявив міністр транспорту рф савєльєв.

Частка росіян, які вважають знижки на «чорну п’ятницю» на росії суцільним обманом, щороку збільшується, 2023 року про це заявили дві третини респондентів.

прєдсєдатєль госдуми рф володін у своєму тelegram-каналі написав, що росіян, які раніше виїхали за кордон, у країні ніхто не чекає, бо вони вчинили зраду. 2022 року після агресії рф проти України з росії виїхало понад мільйон осіб – здебільшого люди з високим доходом та кваліфіковані спеціалісти.

За дев’ять місяців 2023 року 68 тис. росіян отримали громадянство або посвідку на проживання інших країн, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року, повідомило мвд рф.

правітєльство рф підвищило призовної вік населення на військову строкову службу до 30 років.

глава міста пєнза басєнко закликав не встановлювати в школах меморіальні дошки на честь випускників, які загинули при спробі рф окупувати Україну, щоб не створювати «некрополі» на будинках шкіл і подбати про дитячу психіку.

Депутат госдуми хамзаєв запропонував ухвалити федеральний закон, який би визнав все населення рф «рускім народом».

Бельгійський парламент ухвалив резолюцію щодо білорусі, яка спрямована на засудження білоруського авторитарного режиму та підтримку початку демократичного перехідного процесу в білорусі. Повний текст резолюції буде опубліковано 27 листопада.

Польща знову звинуватила білоруські служби у сприянні незаконній міграції. «Іноземці на територію білорусі прибувають із росії, а до регіону кордону з Польщею потрапляють завдяки допомозі білоруських служб», – ідеться у повідомленні польської Прикордонної служби. Минулої доби незаконно проникнути в країни ЄС з боку білорусі намагалися 35 іноземців.

Грузія не пустила до країни 21,5 тон білоруської картоплі. Під час перевірки та лабораторного аналізу у вантажі знайшли «шкідливі організми». Вантажний автомобіль з картоплею повернули до білорусі.

російські підприємці поскаржилися до фєдєральной антімонопольной служби (фас) рф на демпінг з боку білоруських виробників молока. саратовські фермери звинувачують великі підприємства області у закупівлі білоруського молока за суттєво заниженими цінами, що реально підриває їхні власні позиції на ринку, завдаючи відчутних збитків.

У білорусі за перше півріччя поточного року виявлено 402 фальшиві купюри. Кількість підроблених доларів США збільшилась на 0,6 %, а євро – удвічі. Загалом за 2020 – першу половину 2023 року було виявлено 2 735 підроблених грошових знаків. Основну кількість виявлених фальшивок становили долари США – 1 849 банкнот.