АРХІВНІ ДОКУМЕНТИ

singleNews

Діяльність Української Автокефальної Церкви і Української Греко-Католицької Церкви за кордоном в архівних документах розвідки

До чергового тематичного збірника відібрано окремі матеріали про роботу органів огпу/нквд/мгб/кгб ссср зі стеження за діячами українських церков, їхніми громадами та вірянами за кордоном, збирання інформації про місця їхнього проживання, пересування, уподобання, проведення різних заходів, а також про планування спеціальних операцій щодо їхньої компрометації.
11/9/2023
singleNews

Документи дпу-нквс-мдб-кдб урср стосовно ліквідації визначних діячів українського національно-визвольного руху

Галузевим державним архівом Служби зовнішньої розвідки України (ГДА СЗРУ) у межах пошуку в фондах матеріалів, які мають історичну цінність, виокремлено низку документів, що стосуються убивств визначних діячів українського національно-визвольного руху Симона Петлюри, Євгена Коновальця, Лева Ребета, Степана Бандери та інших.
3/31/2023
singleNews

Західно-Українська Народна Республіка 1920–1930-х років – в архівних документах

До тематичного видання увійшли різнопланові, найбільш інформаційно насичені і цікаві документи із фондів Галузевого державного архіву СЗР України, датовані 1920–1930-ми роками. Серед них – агентурні зведення і повідомлення, резолюції зборів, звіти нарад, конференцій, листи, доповідні про партії та політичні угруповання на західноукраїнських землях тощо.
10/7/2021
singleNews

Євген Ляхович «Українське питання» (з оперативної справи «Поляк»)

Історико-публіцистична праця «Українське питання» була написана Євгеном Ляховичем англійською мовою і надрукована накладом 100 примірників у той час, коли він у 1933–1935 роках перебував у Великій Британії як офіційний представник і член Проводу ОУН, маючи завдання добитися підтримки британського уряду для українського визвольного руху.
5/12/2021
singleNews

СЗРУ оприлюднює нове ексклюзивне видання архівних документів про діяльність гетьмана Павла Скоропадського та гетьманський рух в еміграції

Галузевим державним архівом Служби зовнішньої розвідки України підготовлено тритомне видання під назвою «Гетьманський рух минулого сторіччя в архівних документах розвідки». До нього увійшли 253 розсекречені й оцифровані архівні документи, датовані 1920–1930 роками, що зберігалися у 57 томах 15 архівних справ.
4/22/2020
singleNews

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднює ексклюзивне видання розсекречених архівних документів про діяльність УНР

Україна приєдналася практично до всіх центральноєвропейських країн, які на законодавчому рівні регламентували відкритість архівів радянських спецслужб.
10/31/2019
singleNews

Справа оперативної розробки агента КДБ Сташинського Б.М. («Олег» – «Тарас»)

Стислий опис матеріалів 1-го тому справи оперативної розробки агента КДБ Сташинського Б.М. («Олег» – «Тарас»)
1/21/2019
singleNews

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднює розсекречені документи стосовно Симона Петлюри

Служба зовнішньої розвідки України продовжує розсекречувати документи репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років, що зберігаються в державному галузевому архіві СЗРУ, та відкриває громадськості нові матеріали суспільно важливого змісту з історії України.
1/21/2019
singleNews

Недайкаша Василий. По делу «Жук»

Служба зовнішньої розвідки України розсекретила архівні матеріали про спробу органів держбезпеки Радянського Союзу в період 1933-1936 рр. завербувати одного з керівників розвідки Української Народної Республіки Василя Недайкашу.
1/21/2019
singleNews

Діяльність української політичної еміграції у міжвоєнний період 1920-1930 рр.

У матеріалах представлені документальні свідчення діяльності різних українських державних та політичних структур, військових організацій, що функціонували за межами колишнього СРСР, а також простежуються складні події, що відбувалися в середовищі української політичної еміграції та навколо неї у міжвоєнний період 1920-1930-х років.
1/21/2019