Background

Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

8/25/2026
singleNews

«Лідери висловили рішучість збільшувати військову підтримку України, посилювати її протиповітряну оборону у пріоритетному порядку, покращувати співпрацю з її ОПК та ділитися відповідними технологіями, у тому числі у рамках "антибалістичної коаліції"», – йдеться в спільній заяві заяві за підсумками засідання «Коаліції охочих». Також лідери країн-членів домовилися наростити санкції проти російського ОПК і тих, хто підтримує його функціонування, подбати про негайну енергетичну підтримку України для підготовки до наступної зими. Також наголосили на необхідності підтримувати економічну стійкість України в умовах спроб рф заблокувати експорт через чорноморські порти. 

Президент Європейської ради Антоніу Кошта під час свого туру столицями Європейського Союзу планує не тільки обговорити нагальні питання майбутнього ЄС, а й весь спектр «українських питань», включно з відкриттям переговорних кластерів та забезпеченням українського війська ракетами-перехоплювачами для систем ППО.

Глава уряду Сполученого Королівства Енді Бернем повідомив, що європейські лідери опрацьовують проведення чергової зустрічі «Коаліції охочих» у межах сесії Генеральної Асамблеї ООН у вересні, щоб забезпечити постачання Україні ракет-перехоплювачів до систем Patriot.

Україна й Сполучене Королівство підписали угоду у сфері штучного інтелекту, в межах якої обидві країни об’єднають зусилля для розвитку нових військових можливостей та технологій майбутнього.

«У цей важливий день знайте: Сполучені Штати захоплюються вашою стійкістю, вшановують ваші жертви та залишаються впевненими у вашому майбутньому як суверенної, процвітаючої нації», – йдеться у привітанні президента США Дональда Трампа з нагоди Дня Незалежності України.

Глава МЗС Італії Антоніо Таяні анонсував новий пакет допомоги Україні. «Ми продовжимо працювати, щоб зберегти максимальний тиск на москву», – заявив він.

«Естонія робить усе можливе, щоб Україна якнайшвидше отримала додаткові перехоплювачі ракет», – наголосив президент Естонії Алар Каріс. Також Естонія підтримає відкриття всіх переговорних кластерів України з ЄС до кінця року.

Президент Молдови Мая Санду вважає, що часте порушення повітряного простору її країни російськими безпілотниками пов’язане з «недостатньою підтримкою України» засобами для перехоплення повітряних цілей.

Глава МЗС Латвії Байба Браже повідомила про те, що уряд її країни схвалив новий пакет енергетичної підтримки для Чернігівської області на суму близько 200 тисяч євро.

Канцлер ФРН Фрідріх Мерц наголосив, що винні в атаці дрона з вибухівкою на український літак у Лейпцизі за це заплатять.

Реєстр збитків почав приймати заяви громадян про втрату роботи через російську агресію проти України.

рф

Висока представниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас запропонувала ухвалити жорсткіші європейські санкції проти рф вже цієї осені.

Президент Фінляндії Александр Стубб вважає далекобійні удари України по території росії «доцільною військовою стратегією». «…І ми вже можемо це бачити, зокрема в тому, що 65% населення росії хоче завершення цієї війни. А удари по логістичних центрах, таких як «wildberries», збільшують цей показник ще на 10%», – прокоментував він.

Прем'єр-міністр Латвії Андріс Кулбергс закликав використати заморожені активи рф для допомоги Україні.

Вперше в історії росія закупила бензин у Туреччини – країни, яку роками забезпечувала сирою нафтою та паливом.

На росії виник гострий дефіцит бензину АІ-95 – одного з найпопулярніших серед споживачів. Наразі його можна знайти лише на 22% діючих АЗС.

Вартість авіаційного гасу зросла на рф до історичного максимуму. За підсумками торгів 20 серпня на санкт-петербурзькій міжнародній товарно-сировинній біржі ціна авіапалива сягнула 121 864 руб. за тонну. Таким чином, з початку року воно подорожчало в 1,6 раза, або на 60%.

Паливна криза обернулася фінансовим тягарем для російських підприємств. Гендиректор компанії «агроГард» павло царьов повідомив, що з початку року вартість дизельного палива зросла на 33,7%, а в піковий літній сезон доводилося закуповувати паливо вдвічі дорожче, ніж у лютому. А вимушені закупівлі за високими тарифами завдають удару по рентабельності виробництва.

міністр сільського господарства рф оксана лут запропонувала згодовувати надлишки зерна худобі через неможливість експорту.

Девелопери на росії скоротили витрати на рекламу на 22,5%.

Кількість новобудов із ціною за кв. м до 300 тис. руб. знизилася в 13 разів. Середня ціна за квадратний метр на первинному ринку «старої» москви в липні 2026 року становила 871 тис. руб. проти 491 тис. руб. у липні 2023 року. Таким чином, за останні три роки «квадрат» у московських новобудовах подорожчав на 77%.

Виручка російського залізничного оператора «модум-транс», що спеціалізується на вантажних перевезеннях, скоротилася на 32,3% порівняно з попереднім звітним періодом. Чистий прибуток компанії перетворився на збиток у розмірі 5,533 млрд рублів.

Виручка нафтової компанії «русвьетпетро» скоротилася на 23,2%. Водночас чистий прибуток підприємства зменшився на 39,6%.

росіяни повинні привчати себе до покори начальству через шанування батьків, як заявив протоієрей рпц андрій ткачов. Він пов’язав непокору владі з порушенням п’ятої біблійної заповіді «шануй батька й матір». «Той, хто виконав її, у кого вона в серці, у крові, той… не відкриває свого гнилозубого рота на будь-якого начальника», – сказав священник.

Кількість звернень на всеросійську гарячу лінію для жінок зросла на 52%. Головною причиною звернень стало фізичне насильство – про нього повідомив 81% опитаних жінок, хоча роком раніше переважав морально-психологічний тиск. У 87% випадків агресорів ніколи не притягували до відповідальності.

На тлі можливої мобілізації на рф росіяни почали частіше шукати житло в Грузії та Вірменії. До середини серпня попит на довгострокову оренду квартир у Тбілісі та Єревані зріс на 20–30% порівняно з аналогічним періодом 2025 року.

«Ми щиро сподіваємося на той день, коли в білорусі буде відновлено правову державу, мешканці країни зможуть обрати президента та парламент на вільних і чесних виборах, а білорусь стане повноцінним і шанованим членом нашої європейської родини», – сказав спікер Сейму Литви Юозас Олекас.