15.04.25 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії
4/15/2025

«Очевидно, що нам потрібно більше підтримувати Україну, і я рада бачити, що ми вже маємо дві третини моєї ініціативи щодо боєприпасів», – глава дипломатіїї ЄС Кая Каллас запевнила, що країни ЄС вже зібрали дві третини з двох мільйонів боєприпасів на суму п’ять млрд євро для України.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп та його польський колега Радослав Сікорський підтримали заяву наступного канцлера Німеччини Фрідріха Мерца про те, що він може відправити в Україну крилаті ракети великої дальності Taurus.
Литва спрямує на виробництво сучасного українського далекобійного озброєння 10 млн євро.
«Мої думки з жертвами та їхніми близькими в цей трагічний час. Президент Зеленський продемонстрував свою відданість миру. Тепер путін повинен погодитися на повне і негайне припинення вогню без жодних умов», – зазначив глава уряду Сполученого Королівства Кір Стармер.
Глава МЗС Естонії Маргус Цахкна щодо російської атаки по Сумах зазначив, що «у світі не вистачить слів, аби описати нелюдськість і зло росії».
«Я висловлюю найщиріші співчуття жертвам, їхнім родинам та всьому українському народу. Ми продовжимо працювати, щоб зупинити це варварство», – наголосила глава уряду Італії Джорджа Мелоні щодо атаки рф на Суми.
«Ця війна має закінчитися, і росія повинна нарешті погодитися на всеосяжне припинення вогню», – канцлер Німеччини Олаф Шольц щодо ракетної атаки рф на Суми.
МЗС Австрії назвало ракетний удар по мирних жителях у Сумах нищівним нападом і черговим свідченням зневаги росії до людського життя та міжнародного права.
Президент Словаччини Петер Пеллегріні закликав міжнародну спільноту посилити тиск і примусити росію сісти за стіл переговорів замість того, щоб убивати ракетами невинних людей.
«Необхідні термінові рішучі заходи для досягнення режиму припинення вогню. Європа продовжуватиме звертатися до партнерів і зберігати сильний тиск на росію, доки не припиниться кровопролиття і не буде досягнуто справедливого й тривалого миру на умовах України», – глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн після російського ракетного удару по Сумах.
«російська версія перемир'я. Кривава Вербна неділя, Суми, Україна», – Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск лаконічно відреагував на російський кривавий обстріл міста Суми.
Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро після атаки на Суми закликав запровадити найжорсткіші санкції проти росії, щоб зробити слабшою її економіку.
«Нещодавні смертоносні атаки на Україну показують, що росія не хоче миру. Тому зараз нам треба посилити тиск на росію, а також збільшити підтримку України. Також настав час рухатися далі і забрати заморожені активи», – глава МЗС Швеції Марія Мальмер Стенергард.
Генсек Ради Європи Ален Берсе після російських ракетних ударів по центру міста Суми заявив, що порушення законів війни не повинні залишатися безкарними.
За інформацією опозиції Угорщини, майже 60 % населення країни підтримує вступ України в ЄС.
рф
До 17 пакета санкцій Європейського Союзу проти росії може увійти російський «росатом», експорт російського скрапленого газу та «тіньовий» флот рф. Про це заявив міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс.
Уряд США закрив найбільші бази медичних даних для вчених та організацій з країн, що «викликають занепокоєння». Нарівні з Китаєм, Кубою, іраном та Венесуелою до списку таких держав увійшла і росія. Без цих даних вести науково-дослідні роботи та розробляти нові ліки стане складніше.
Глава МЗС Латвії Байба Браже наголосила, що Європейський Союз дав чітку вказівку державам, які є кандидатами на вступ до ЄС, не відвідувати парад у москві 9 травня та не здійснювати візити у росію.
Естонська влада, яка затримала 11 квітня танкер Kiwala, що зараховується до російського «тіньового» флоту, повідомила, що не дозволить йому рухатися далі, поки виявлені проблеми не будуть усунені. Усього виявлено 40 недоліків: 23 із них стосуються документації, а решта – технічного стану та морехідної придатності. «Ми не можемо дозволити судну продовжити подорож, оскільки морська та екологічна безпека не може бути гарантована», – заявив глава морського відділу Департаменту транспорту Естонії Крістьян Труу.
У росії внаслідок падіння темпів будівництва може виникнути дефіцит житла. До 2027 року він досягне 30 млн квадратних метрів.
правительство рф вирішило заощадити на ремонті та утриманні федеральних автошляхів. До 2030 року на ці цілі виділено 2,48 трлн руб., що на 1,73 трлн менше, ніж потрібно за чинними нормативами. Таким чином, федеральна дорожня мережа буде профінансована у найближчі п'ять років лише на 58 % від потреби.
У березні 2025 року промислова продукція в рб подорожчала на 0,6 %, з початку року – на 3,6 %.
Гомельська фабрика оао «8 марта» закінчила рік із чистим збитком у 814 тисяч рублів. Це продовження негативної динаміки: з 2020 до 2022 року фабрика накопичила збитків на 26 мільйонів рублів. Підприємству загрожує банкрутство.
Управління спорту й туризму минского облисполкома запустило онлайн-челендж «80 шагов к победе», присвячений закінченню Другої світової війни. Одне із завдань дуже дивне. Потрібно протриматися 125 секунд (а дітям – 40 секунд), стоячи на одній нозі з книгою на голові та руками убік. Чиновники пояснюють, що це посилання на блокаду ленінграда, коли 125 грамів хліба були мінімальною нормою видачі у найважчі дні. У челенджі є й інші завдання. Наприклад, стрибки «звезда», щоб тренувати витривалість – на згадку про контрнаступ під москвою. Або ходьба у напівприсіді – організаторам челенджу це нагадує про партизанські загони.