17.01.23 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

1/17/2023
singleNews

У 2023 році Україна отримає 18 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС на максимально пільгових умовах, які гарантують, що держава не опиниться у «борговій ямі». Термін погашення позики становить 35 років. Перша виплата у розмірі 3 млрд євро відбудеться цього тижня.

Міністр оборони Сполученого Королівства Бен Воллес заявив, що рішення його країни направити Україні танки Challenger 2 є вивіреною відповіддю на збільшувану агресію росії та невибіркові бомбардування. У новому пакеті допомоги Україна отримає: 14 танків Challenger 2; 30 САУ AS90; 100 одиниць бронетехніки, зокрема БТР Bulldog; десятки дронів; 100 тисяч артилерійських снарядів; запасні частини для танків і броньованих машин.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок має намір притягти російське керівництво до відповідальності за розв'язану проти України війну за допомогою міжнародного спеціального суду.

У Німеччині розпочала роботу розширена програма підготовки для українських військових від американських інструкторів.

Словаччина передала Україні восьму самохідну артилерійську установку Zuzana 2 за контрактом.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький закликав уряд Німеччини діяти рішуче, постачаючи Україні всі необхідні види озброєнь.

Канада має намір здійснити поставку Україні ЗРК NASAMS якомога швидше.

Українські військові прибули в США навчатися на ЗРК Patriot.

За словами заступника міністра оборони США з політичних питань Коліна Каля, Сполучені Штати розуміють потребу України в ураженні цілей, розташованих далі за лінією фронту, ніж сягають нинішні наявні системи, й ведуть відповідний діалог із українською стороною.

Міністерство фінансів США повідомило, що російські олігархи перед вторгненням рф в Україну 24 лютого 2022 року переоформлювали активи на своїх дітей і ділових партнерів, аби вивести їх з-під санкцій.

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу наголосив на необхідності знизити стелю цін на російську нафту і продовжити надавати всебічну допомогу Україні.

рф

Підконтрольний кремлю росстат продовжує переконувати росіян, що нібито минулого року інфляція була не такою вже і великою: порівняно з 2021 роком зростання цін на продукти харчування становило 14,91 %, непродовольчі товари подорожчали на 15,2 %, послуги – на 10,06 %. Усе робиться для того, щоб статистика більш-менш відповідала заявленій путіним наприкінці 2022 року інфляції у межах 11 %. Проте навіть офіційні статисти не можуть приховати і мусять визнати, що споживчі товари відчутно подорожчали, зокрема побутова хімія – на 27,35 %, електротовари – на 20,08 %, будматеріали – на 13,9 %, страхування – на 21 %, закордонний туризм – на 53,95 %, медичні, оздоровчі, побутові та транспортні послуги – на 10 %. Аналітики вважають, внутрішній ресурс стримування інфляції майже повністю вичерпаний і у першому півріччі 2023 вона буде набагато більшою.

2022 року постачання на росію товарів із країн, з якими рф спровокувала конфронтацію, знизилось на понад 60 %.

Закриття на росії виробництва Coca-Cola та Pepsi призвели до різкого скорочення сегменту газованих напоїв без цукру – на 9,8 %.

Через запроваджені проти рф санкції експорт добрив до країн Європи зменшився на 15 %, – повідомила російська асоціація виробників добрив. Зокрема фосфорних добрив експортовано менше у 1,5 разу, ніж 2021 року, калію – майже втричі.

На Кіпрі заморожено 105 млн євро російських банківських вкладів.

Переговори між главами мід росії та Ірану, заплановані на 17 січня, були раптово скасовані.

Корейська автомобільна компанія Hyundai почала звільнення працівників на своєму заводі в санкт-петербурзі, звільнення персоналу закінчиться до 17 лютого 2023 року.

У навчальних центрах центрального військового округу рф (на території приволзького, сибірського та уральського федеральних округів) терміново створюють гауптвахти для утримання мобілізованих росіян.

У білорусі у в’язницях перебувають 32 журналісти.

За даними бєлстата, обсяг промислового виробництва в 2022 році у республіці зменшився порівняно з 2021 роком на 5,4 %. Обсяг виробництва в обробній промисловості впав на 6,2 %, в енергетиці – на 2,3 %, у водопостачанні, збиранні, обробці та видаленні відходів – на 2,6 %. Також на 3,7 % зменшився роздрібний товарообіг та на 3,1 % обсяг роздрібного продажу через організації торгівлі. Оптовий товарообіг загалом по рб скоротився на 17,8 %.

голова білоруської асоціації автомобілістів сергій варивода заявив, що її першочергове завдання зберегти галузь і утримати інвесторів від згортання бізнесу, мінімізувати відтік кадрів, зберегти фінансову стабільність. Необхідно повернути ринок хоча б на рівень 2021 року – трохи більше ніж 40 тисяч проданих нових легкових автомобілів. У 2022 році автодилери продали лише 14 тисяч нових машин, причому більше половини з них було реалізовано у першому кварталі.