19.11.23 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

11/19/2023
singleNews

Айова стала 33-м штатом США, який визнає Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Українсько-американська конференція з питань оборонно-промислової сфери відбудеться 6-7 грудня у Вашингтоні. «Конференція є частиною зусиль уряду США, спрямованих на значне збільшення виробництва озброєнь для підтримки боротьби України за свободу та безпеку», – зазначила  речниця Ради національної безпеки США Едрієн Вотсон.

Міністерство оборони Литви  оголосило про передачу Україні нового пакета військової допомоги, до якого увійшли зокрема генератори, польові намети та сухі пайки.

Україна та Німеччина почали переговори про двосторонні гарантії безпеки.

МЗС Естонії передало Україні чотири автобуси від приватної особи.

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур вважає, що українська армія є «чемпіоном світу» з комбінування різних зразків озброєння та більш адаптована до війни, ніж армія рф.

В уряді Німеччини закликають роботодавців країни брати на роботу українців без достатнього знання мови.

На латвійській платформі спільнокошту Ziedot.lv менш ніж за добу вдалось зібрати необхідні 5 769 євро на відновлення плаката з «черепом путіна», вивішеного на будівлі Музею історії медицини у Ризі навпроти посольства росії.

85 % фінів вважають, що росія повинна програти війну та вивести свої війська з України.

рф

Міністр оборони Канади Білл Блер повідомив, що правоохоронці й розвідувальні служби перевірять інформацію про можливий продаж системи протидії безпілотникам канадської компанії Skycope Technologies россійскому технологічєскому  унівєрсітєту.

Болгарія  на шість місяців раніше запланованого скасовує виключення із санкцій проти росії, яке дозволяло нафтопереробному заводу компанії «лукойл» імпортувати російську нафту в країну.

Вірменія відмовилась від переговорів з рф через її «зрадницьку поведінку».

У Казахстані заблокували російський пропагандиський канал sputnik24, який транслював путінську пропаганду.

Потрапити з росії до країн Європейського союзу стало ще складніше – за  рішенням влади Фінляндії закрито чотири з дев’яти контрольно-пропускних пунктів на кордоні з рф, водночас у прикордонній службі повідомили, що готуються до повного закриття кордону. Через наплив нелегальних мігрантів із рф закрити кордон готуються Естонія, Литва та Норвегія. У ЄС наголосили про «неприпустимість використання росією мігрантів як інструменту тиску».

госдума рф схвалила в другому читанні законопроєкт «о занятості насєлєнія в рф». Роботодавці заявляють, що такий закон створює додаткове адміністративне навантаження на бізнес, а профспілки незадоволені обсягом соціальних гарантій працівникам, зокрема відсутністю норм про страхування від безробіття.

госдума рф ухвалила у першому читанні законопроєкт, який дозволить силовим відомствам мати доступ до різних інформаційних систем. Проти такого дозволу виступили асоціація банків росії та асоціація великих даних, які наголошують, що ухвалення закону призведе до порушення конституційних прав росіян через надання спецслужбам необмеженого доступу до персональних даних фізосіб.

глава російської рєспублікі комі заявив, що автомобільні перевізники відмовились від позначок щодо підтримки путінської «сво» через протести громадян, тому він зобов’язав весь державний автотранспорт наліпити відповідні позначки.  

білорусь увійшла до п'ятірки країн, які не заплатили обов'язкові внески у WADA (Всесвітнє антидопінгове агентство) за 2023 рік. Борг білорусі – понад 46 тисяч доларів, а росії – понад 1,2 мільйона доларів. 

Під час відвідування артилерійської бази озброєння у гомелі військові подарували самопроголошеному президенту білорусі лукашенку гранатомет. госсєкрєтарь совєта бєзопасності алєксандр вольфович запропонував лукашенку їздити з ним (гранатометом) колгоспами, щоб керівники господарств краще працювали.