20.01.23 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

1/20/2023
singleNews

Європарламент закликав створити спецтрибунал для суду над путіним і лукашенком.

Міністри оборони Сполученого Королівства, Естонії, Латвії, Литви та Польщі, а також представники Данії, Нідерландів, Словаччини та Чехії підписали «Талліннську декларацію», де міститься зобов’язання подальшої військової допомоги Україні на тлі її війни з рф.

Міністерство оборони США підтвердило виділення Україні чергового пакета військової допомоги в розмірі 2,5 мільярда доларів. До пакета зокрема входять боєприпаси для систем HIMARS і NASAMS, 90 БМП Stryker, 59 БМП Bradley, вісім систем ППО Avenger, 53 автомобілі MRAP, 350 автомобілів HMMWV та ін.

Керівник групи Мін’юсту США з виявлення і конфіскації незаконно зароблених активів Ендрю Адамс заявив, що Штати можуть протягом найближчих місяців почати процедуру передання Україні конфіскованих російських активів відповідно до ухваленого закону.

Польща оголосила про новий пакет військової допомоги Україні, який складається із зенітних установок С-60 та 70 тисяч одиниць боєприпасів до них.

Литва оголосила про новий пакет військової допомоги Україні, який включає десятки зенітних гармат L-70, боєприпаси та два гелікоптери Мі-8.

Уряд Сполученого Королівства планує передати Україні 600 ракет Brimstone.

Данія передасть Україні 19 самохідних артилерійських установок Caesar.

Німецький виробник зброї Rheinmetall може поставити Україні понад 100 основних бойових танків, зокрема Leopard 1, Leopard 2 та британські Challenger 1, якщо на це погодиться уряд Німеччини.

Нижня палата парламенту Нідерландів підтримує надання Україні зенітно-ракетних комплексів Patriot.

Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен готова розглянути можливість оплати танків Leopard 2, які будуть відправлені в Україну в межах коаліції європейських країн і союзників у Північноатлантичному Альянсі.

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістеррсон оголосив про наміри передати Україні самохідні артилерійські установки Archer, 50 БМП Stridsfordon 90, а також протитанкові ракети NLAW.

Естонський уряд вирішив надати військову допомогу Україні на суму 113 мільйонів євро, що є найбільшим пакетом допомоги. Естонія надає десятки 155-мм і 122-мм гаубиць, тисячі снарядів, вантажівки, понад сотню протитанкових гранатометів Carl-Gustav і більше тисячі одиниць боєприпасів до них.

Група проукраїнських активістів у Сербії подала позов проти російської приватної військової компанії «вагнер», звинувативши її у вербуванні сербів для участі у війні в Україні.

Сербія вирішила передати Україні енергетичне обладнання.

Глава МЗС Ірану Хоссейн Амірабдоллахян заявив, що його держава не визнає анексію росією окупованих територій України.

Франція розглядає можливість надання Україні французьких бойових танків Leclerc.

рф

Європарламент більшістю голосів – 472 депутатів – підтримав резолюцію зі зверненням до Єврокомісії щодо посилення санкційного тиску на росію.

росію позбавили можливості участі у Мюнхенській безпековій конференції, що відбудеться 17–18 лютого. «Ми не хочемо давати майданчик для виступів тим, хто зневажає міжнародне право», – заявив голова форуму Крістоф Хойсген.

Німецький міністр фінансів Крістіан Лінднер заявив, що Німеччина більше не залежить від російського імпорту енергоносіїв.

У Франції заблокували кошти кремлівського телеканалу RT.

2022 року на рф побудовано на 20 % менше суден, ніж планувалось. Зокрема, у категорії понад 50 тонн здано в експлуатацію 70 одиниць, що на 18 менше від плану; малих суден і катерів тоннажем до 50 тонн побудовано 35, що у 2,6 раза менше, ніж 2021 року; військових і спеціальних кораблів – 15 одиниць, що майже вдвічі менше, ніж 2021 року. Іноземне обладнання для російського цивільного і військового флоту перестало надходити з весни 2022 року.

2022 року державні закупівлі ліків для районних лікарень зменшились на 32 %, для міських – на 28 %, клінік регіонального рівня – на 14 %. У медичних закладах заявляють, що такий стан справ є найгіршим за останнє десятиріччя, але 2023 року ситуація із закупівлями для державних клінік має змінитись, тому що їм доведеться все більше лікувати поранених і покалічених на війні росіян. 2 січня путін дав вказівку лікувати в цивільних медзакладах вояків, поранених під час спроби рф окупувати Україну.

Дві найбільші профспілки медичних працівників росії (профспілка працівників охорони здоров’я рф та профспілка «дєйствіє») звернулись до уряду рф з вимогою збільшити зарплатню працівникам сфери охорони здоров’я, які перебувають на межі виживання. У грудні 2022 року путін анонсував доплати із федерального бюджету для 1,1 млн працівників російської системи охорони здоров’я, але цього не сталося.

росіяни все більше позичають гроші під заставу своїх автомобілів для ремонту квартир (33 % від загальної кількості), на освіту, лікування та побутові потреби (26 %) та рефінансування інших фінансових зобов’язань (21 %). Серед регіонів за найбільшою кількістю наданих позик під заставу автомобілів є московська та ростовська області, москва, краснодарський край, санкт-петербург.

78 % російських вчителів і вихователів незадоволені своєю зарплатнею, 80 % економістів і маркетологів, 82 % державних службовців.

З червня 2022 року постачання електроенергії з калінінградської області до країн Латвії, Литви та Естонії скоротилось у 24 рази. Експерти вважають, що зупинення експорту електроенергії із калінінграда до країн Балтії призведе до подальшого зростання цін для промисловості в європейській частині рф та на уралі.

Дослідники ринку праці в білорусі заявили, що через зовнішню кон'юнктуру та важке становище білоруської економіки, цього року компанії уникатимуть масового найму персоналу. За підсумками 2022 року кількість раніше запропонованих вакансій скоротилася в автобізнесі на 52,2 %, у банківській сфері, інвестиціях та лізингу на 44,4 %, в галузі туризму, готельного та ресторанного бізнесу на 24 %, в галузі інтернету й телекому на 38, 6 %.

Згідно з даними бєлстату, минулого року в республіці впало виробництво курячих яєць, знизилися показники виробництва м'яса та птиці. Врожай картоплі виявився помітно гіршим, ніж у 2021 році.

Після минулорічних перевірок у магазинах, щодо дотримання цінового законодавства, понад 800 осіб потрапили під адміністративне стягнення, а 35 об'єктів торгівлі зупинили роботу.