22.01.23 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

1/22/2023
singleNews

Глави МЗС країн Балтії закликали Німеччину невідкладно надати Україні танки Leopard 2.

Голова оборонного комітету німецького парламенту Марі-Агнес Штрак-Циммерманн закликала уряд  Німеччини дати дозвіл хоча б іншим країнам на постачання танків Leopard 2 Україні.

Міністр закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Ніку Попеску вважає, що перемога України дозволить домогтися виведення військ рф з Придністров’я.

Представники країн G7 домовилися переглянути у березні рівень граничної ціни на російські нафтопродукти з урахуванням можливих змін на ринку після запровадження обмежень.

Компанія Huta Stalowa Wola SA (Польща) спрямувала свої потужності на виробництво артилерійських установок KRAB для України.

рф

За даними «росспєцмаш», 2022 року продажі російських екскаваторів-навантажувачів зменшились на 60 %, дорожніх катків – на 21 %, телескопічних навантажувачів – на 19 %, кранів-трубоукладачів – на 12 %. За прогнозом, 2023 року попит на спецтехніку буде нижчим, ніж 2022-го на 15–20 %.

2022 року імпорт сонячних панелей з Китаю на росію знизився на 41 % і був найнижчим за попередні два роки.

Наступного тижня Мінфін США запровадить додаткові санкції проти пвк «вагнер», позначивши її як «транснаціональну злочинну організацію».

Прокуратура ФРН заявила, що перевірить «рускій дом» у Берліні щодо порушення санкцій Євросоюзу.

Після рішення уряду Франції заблокувати кошти кремлівського RT France його редакція заявила про закриття телеканалу.

Понад 100 російських суден очікують на ретельну перевірку вантажів і документів у територіальних водах Туреччини.

совєт міністрів білорусі затвердив перелік 2 625 юридичних осіб, які зможуть купувати дрова поза біржовими торгами. Серед інших до списку включено сєльсовєти, державні установи, будинки культури, деякі структурні підрозділи мвс, військові частини, військові комісаріати, релігійні громади. У постанові перераховані майже всі юрособи білорусі, які в ХХІ столітті використовують дрова як основне паливо для опалення своїх будівель і споруд.

Економіка білорусі у 2022 році впала на 4,7 % порівняно з 2021 роком. Така ситуація виникла через падіння ввп  майже в усіх регіонах рб. Найпомітніше ввп у минулому році впав у мінській області – на 9 %, у гродненській області – на 3,4 %, у гомельській – на 3,2 %, у могилівській – на 2,6 %, у вітебській – на 2 %. У столиці рб цей показник знизився на 6,2 %.