23.01.23 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

1/23/2023
singleNews

Президент Франції Еммануель Макрон та канцлер Німеччини Олаф Шольц заявили, що їхні країни підтримуватимуть Україну «стільки, скільки буде потрібно» і «непохитно» протистоятимуть російській агресії.

Сполучене Королівство підтримує міжнародну угоду, яка забезпечила б Україну танками німецького виробництва.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький вважає, що якщо Німеччина не погодиться на передачу Україні танків Leopard, союзники мають створити меншу коаліцію для підтримки ЗСУ.

Екс-прем'єр Сполученого Королівства Борис Джонсон закликав світ подвоїти зусилля та надати Україні «всі необхідні інструменти» для перемоги.

Загальна вартість заблокованих у Фінляндії російських активів внаслідок санкцій досягла 187 млн євро.

Італія спільно з Францією закінчують підготовку передачі Україні зенітного ракетного комплексу SAMP/T.

рф

Рада директорів «норнікєля» вирішила знизити сумарну суму дивідендів для акціонерів до $ 1,5 млрд (2021 року було $ 6,3 млрд). Якби не російське вторгнення в Україну, акціонери могли б розраховувати на виплату $ 2,7–3 млрд.

росіяни не довіряють національній банківській системі і тримають гроші на депозитних рахунках в іноземних банках, на сьогодні вони вивели понад $ 80 млрд. – майже втричі більше, ніж було до військового вторгнення рф в Україну 2022-го року.

Незважаючи на те, що міноборони рф прозвітувало про завершення осіннього призову на строкову службу, на призовників продовжують влаштовувати облави із залученням співробітників поліції, рейди проводяться в хостелах, метро, кав’ярнях та студентських гуртожитках.

Бюджет рф 2022 року отримав на 20 % коштів менше, ніж 2021-го року; надходження від митниці скоротилися на 13 % (на майже трильйон рублів), ПДВ на товари, що ввозяться, знизився на 18 %, акцизів – на 22 %.

За прогнозом счьотної палати рф, до кінця 2024 року розмір резервних фондів уряду може опуститися до мінімуму останніх 20 років.

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що Євросоюз подолав енергетичну залежність від росії, яка створювалась роками.

Єврокомісія розпочала консультації з послами країн ЄС не лише щодо 10-го пакета санкцій проти росії, а й щодо санкцій проти білорусі. Розглянуті варіанти санкцій проти білорусі варіюються від окремих секторальних санкцій через заповнення прогалин у наявних обмеженнях (наприклад, щодо банків) до повного прирівнювання санкцій проти білорусі до санкцій проти росії. Обговорюється заборона експорту з ЄС до білорусі електроніки, побутової техніки та предметів розкоші, а також обмеження щодо меблевого сектору.

У білорусі набула чинності заборона продажу низки товарів на ринках. Список заборонених товарів поповнився 42-ма позиціями. Серед них живі тварини та рослини з Червоної книги, білизна зі штампом установ та організацій, телефони, велосипеди та мотоблоки, продукти для спортивного харчування та тютюнова продукція. Заборонено на таких місцях також продавати армійське спорядження і товари військового призначення, військову форму, офіційно прийняту в білоруській армії.