25.01.23 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

1/25/2023
singleNews

ПАРЄ визнала, що військова агресія рф проти України почалася у 2014, а не 2022 році.

Країни-донори проведуть фінансовий «Рамштайн» для України вже цього тижня.

Польща направила запит Німеччині про дозвіл на передачу танків Leopard Україні.

Німеччина схвалила постачання Україні щонайменше роти танків Leopard 2A6, офіційно розглянуть питання постачання 25 січня у Бундестазі.

Президент Фінляндії Саулі Нііністьо заявив про готовність постачати танки для створення в Європі великого підрозділу задля потреб України та навчати її Збройні сили.

Нідерланди розглядають можливість надання Україні 18 сучасних основних бойових танків Leopard 2, які вони орендували в Німеччини. «Ми взяли їх в оренду, а це означає, що ми можемо їх купити, а це означає, що ми можемо їх подарувати», — сказав прем’єр-міністр Марк Рютте.

Білий Дім завершує підготовку плану з відправки американських танків Abrams до України і може оголосити про це вже цього тижня.

Міноборони США повідомило, що перші американські бойові машини піхоти M2 Bradley прибудуть в Україну найближчим часом.

США використовуватимуть доступні інструменти для переслідування пвк «вагнер», аби протистояти її дестабілізаційним діям.

Адміністрація президента США Джо Байдена висловила занепокоєння Китаю щодо наявних у неї доказів продажу китайськими компаніями росії нелетального обладнання для використання у війні в Україні.

«Ми продовжуватимемо підтримувати Україну, оскільки росія планує широкомасштабні атаки, і закликаємо інші країни-однодумці збільшити допомогу Україні», – наголосив міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу.

Норвегія автоматично продовжила на рік дію посвідок на проживання українцям, які оформили в країні тимчасовий захист.

рф

Банки США JPMorgan Chase Bank та Банк Нью-Йорка Меллона з 27 січня зупинять обслуговування кореспондентських рахунків російського газпромбанку та пов’язаних із ним компаній.

Попри путінській шантаж ціни на газ у Європі знизилися на 11,3 %, до $ 660 доларів за тисячу кубічних метрів.

У грудні 2022 року експорт російських товарів знизився на 25 %, водночас імпорт зменшився на 9 %.

2022 року два найбільших виробники горілки зменшили виробництво через часткову відмову іноземних партнерів від російської продукції: beluga group (марки beluga, «архангєльская», «бєлєнькая») зменшила виробництво на 104 тис. дал, до 10,01 млн дал., «руст» («рускій стандарт», «парламент», «зєльоная марка») – на 34 %, до 6,32 млн дал.

Минулого року на рф через владивосток завезено 197 тис. автомобілів із пробігом, що на 72 % більше, ніж 2021 року.

мінздрав склав список із 97 позицій потенційно дефіцитних на росії ліків, включивши до нього, зокрема, йод та аспірин. 24 січня путін, як завжди під час свого віртуального спілкування з членами уряду, заявив про значне зростання цін і дефіцит ліків на рф.

заксобраніє калузької області подало до госдуми рф законопроєкт щодо пред’явлення військового квитка під час отримання прав водія, реєстрації за місцем проживання або перебування. Як зазначається у пояснювальній записці, це «сприятиме своєчасному і на високому рівні вирішенню завдань щодо підтримки мобілізаційної готовності збройних сил російської федерації».

Згідно з інформацією із загальнореспубліканського банку вакансій, у білорусі, як і раніше, зберігається дефіцит робочих кадрів. На сьогодні потрібно 4 358 водіїв автомобілів, 2 829 трактористів, 2 999 електромонтерів, 1 074 електрогазозварювальників. Працедавці також потребують будівельників. Так, для мулярів відкрито 681 вакансію, штукатурів — 620, малярів — 683.

За підсумками 2022 року рівень безробіття серед населення білорусі у віці від 15 до 74 років становив 3,6 %. За підсумками третього кварталу минулого року бєлстат повідомляв про безробіття у 3,4 %.

уряд росії схвалив і подав президенту рф путіну пропозицію про підписання з білоруссю угоди, що передбачає створення та функціонування в республіці навчально-бойових центрів спільної підготовки військовослужбовців двох країн. В угоді зазначено, що сторона, яка приймає, на безоплатній основі надає навчально-бойовому центру комунальні послуги та паливо, забезпечує особовий склад харчуванням і медичним обслуговуванням.

Стрімінговий сервіс Prime Video від Amazon вирішив закрити всі свої підписки для білорусів. У повідомленні йдеться, що «зупинені підписки для користувачів, які раніше проживали у білорусі», будуть відключені з 25 січня. При цьому, якщо передплатник зараз проживає за межами білорусі і хоче зберегти можливість використовувати сервіс, йому потрібно підключитися до нього знову.