30.04.25 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

4/30/2025
singleNews

«Ще 1 500 бойових дронів прямують з Латвії до України. У першій половині року дві латвійські компанії поставлять 12 000 дронів у межах «Коаліції дронів», – повідомив міністр оборони Латвії Андріс Спрудс.

Міжнародний саміт «Коаліції дронів» відбудеться в Ризі 28 травня.

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що країна продовжить надавати Україні військову допомогу, залишаючись її найбільшою підтримкою в Європі.

«…Триденне перемир'я, оголошене путіним до річниці перемоги у Другій світовій війні, є чимось іншим і явно недостатнім. А мир має бути справедливим і тривалим», – заявила глава уряду Італії Джорджа Мелоні.

«Я думаю, усім, особливо путіну, має бути зрозуміло: ми стоятимемо на боці України. Ми підтримуватимемо Україну і пропонуватимемо їй можливість бути на рівних із росією», – наголосив майбутній глава МЗС Німеччини Йоганн Вадефуль.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що упродовж наступних восьми-десяти днів міжнародний тиск на росію буде посилено, щоб домогтися припинення вогню у війні проти України.

«Наша позиція є дуже чіткою. росія може припинити вбивства та бомбардування у будь-який час, тож абсолютно немає потреби чекати до 8 травня, – вони можуть зробити це вже зараз, просто сьогодні», – речниця Єврокомісії Аніта Гіппер.

«Наша позиція залишається незмінною: ми хочемо бачити закінчення війни… Воно має бути принциповим і послідовним та міцно ґрунтуватися на статуті ООН, міжнародному праві та всіх відповідних резолюціях», – речник генсека ООН Стефан Дюжаррік.

«Президент (Трамп) чітко дав зрозуміти, що він прагне постійного припинення вогню – спочатку, щоб зупинити вбивства, припинити кровопролиття», – речниця Білого дому Керолайн Левітт прокоментувала оголошення путіна щодо «перемир′я».

рф

росія продовжує втрачати позиції на ринку озброєнь Індії, яка з радянських часів була найбільшим покупцем зброї у кремля, а останніми роками забезпечувала 20 % замовлень «рособоронэкспорта». Уряд Індії підписав контракт на закупівлю у Франції 26 морських винищувачів Rafale за $ 7,4 млрд. Угода також включає технічне обслуговування 36 французьких винищувачів, куплених Нью-Делі 9 років тому. Французькими винищувачами, які розмістяться на авіаносці INS Vikrant, індійське міноборони планує поступово замінити застарілий парк російських МіГ29-К. При цьому від нових великих угод з росією в Нью-Делі вирішили відмовитися.

Дипломатів рф не запросили на пам'ятні заходи на честь визволення Данії в роки Другої світової війни.

Єгипетська авіакомпанія AlMasria Universal Airlines майже на третину скоротить польотну програму з росії на курорти Шарм-ель-Шейх і Хургада та назад. Причиною перегляду розкладу є вторинні санкції Євросоюзу, які обмежили можливості придбання повітряних суден для компанії.

Ціни на авіа- і залізничні квитки в рф злетіли на 300–400 % перед травневими святами.

Кількість кримінальних справ про крадіжку стосовно учасників війни проти України у першому кварталі 2025 року в рф зросла більш ніж удвічі порівняно з тим самим періодом 2024 року.

Дружини учасників війни в Україні мають їм «цілувати ноги» й терпіти побиття після їхнього повернення з фронту. Про це заявив ведучий «соловйов live» сергєй карнаухов.

На складах автодилерів у рф за підсумками I кварталу 2025 перебуває близько 500 тис. нових легкових автомобілів. Із півмільйона приблизно 300–350 тис. становлять китайські автомобілі та 150–200 тис. – російські, білоруські, глобальні альтернативні, а також псевдоросійські та псевдокорейські. За підсумками I кварталу продажі нових легкових автомобілів у росії скоротилися на 27 % рік до року. Усього від початку року було реалізовано 287,2 тис. машин. У березні продажі впали до 45 %.

У другому півріччі 2024 року кількість позичальників мікрофінансових організацій у рф зросла до 10 млн, збільшившись на 0,5 млн за півроку. Понад 50 % позичальників мають іпотечну заборгованість до 3 млн рублів.

Для розуміння того, як у росії працюють фінанси, министр финансов рф антон сілуанов порадив вивчати літературну класику – книги Гоголя «Ревізор» і «Мертві душі», а також «Вишневий сад» Чехова.

Найпопулярніший кавовий напій у росії – капучино, подорожчав на 57 відсотків за останні шість років. Середня вартість його підскочила до 187 рублів – на 16 відсотків вище, ніж рік тому. Середня ціна еспресо в росії також підвищилася і становить 116 рублів (на 14 відсотків більше, ніж у 2024 році), стандартний американо коштуватиме 133 рублі (на 14 відсотків більше), а латте – 197 рублів (на 15 відсотків більше).

Литва не поспішатиме з відповіддю на пропозицію білорусі відновити пасажирське залізничне сполучення між країнами. Про це заявив прем'єр-міністр країни Гінтаутас Палуцкас.

У 2024 році влада білорусі продовжила жорсткі репресії проти будь-яких форм суспільної критики, посилила тиск на незалежні ЗМІ та громадянське суспільство, а також зловживала судовою системою для покарання мирних протестувальників. Катування і жорстоке поводження залишалися поширеними, за повної безкарності винних. Застосовувалися насильницькі зникнення ув'язнених. Представники ЛГБТІ-спільноти продовжували стикатися з переслідуванням. Біженців і мігрантів насильно видворяли через кордони з ЄС. Політика у сфері боротьби зі зміною клімату залишалася недостатньою. Про це йдеться у звіті Amnesty International, підготовленому в рамках щорічної доповіді «Стан прав людини у світі».